ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6285166
*
nr 628 5166
Spegel
meed hasselnötsdekor, höjd: 35
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 19:46:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 08:08:48
1
300 kr
6/3 18:30:32
2
200 kr
7/3 20:58:25
1
350 kr
7/3 20:59:15
1
350 kr
8/3 14:14:07
3
400 kr
8/3 14:59:49
1
500 kr
8/3 16:15:06
1
Vinnande bud
8/3 17:29:28
4
500 kr
8/3 17:33:28
4
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: meed hasselnötsdekor spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 628 5166
Spegel
meed hasselnötsdekor, höjd: 35
Kondition: skadad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 08:08:48 | 1 | 300 kr |
6/3 18:30:32 | 2 | 200 kr |
7/3 20:58:25 | 1 | 350 kr |
7/3 20:59:15 | 1 | 350 kr |
8/3 14:14:07 | 3 | 400 kr |
8/3 14:59:49 | 1 | 500 kr |
8/3 16:15:06 | 1 | Vinnande bud |
8/3 17:29:28 | 4 | 500 kr |
8/3 17:33:28 | 4 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: meed hasselnötsdekor spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02